ENERJİ

SolarUp’ta projeler için son başvuru tarihi 20 Nisan’a uzatıldı

Kalyon PV tarafından düzenlenen ve sürdürülebilir enerji sektöründe etki yaratabilecek projeleri desteklemeyi hedefleyen SolarUp Hızlandırma Programı, katılımcılardan büyük ilgi görüyor. Gösterilen yoğun talep sonrasında SolarUp’a son başvuru tarihi ise 20 Nisan’a kadar uzatıldı.
Gelecek kuşaklara sağlıklı bir dünya bırakma hayali ile yenilenebilir enerji ve yenilebilir enerji teknolojileri üreten Kalyon PV; inovatif teknolojileri hayata geçirmek ve ekosistemi desteklemek amacıyla Viveka iş birliğiyle geçtiğimiz aylarda ‘SolarUp Hızlandırma Programı’nı başlatmıştı.
Türkiye’de ilk kez uygulanan, Ar-Ge dahil güneş paneli üretiminin dört aşamasının tek çatı altında toplandığı tesisiyle dünyada ilk ve tek olan Kalyon PV, SolarUp Hızlandırma Programı ile uygulanabilir projelere kapılarını açarken; katılımcıları da workshop, eğitimler ve 50 bin TL PoC bütçesi ile destekliyor. Geniş odak alanı yelpazesi ile yoğun ilgi gören programa başvuru tarihi ise 11 Nisan’dan 20 Nisan’a uzatıldı.
17 Mart’ta Ankara TEKMER’de düzenlenen ilk buluşmayla (meetup) ekosistemle bir araya gelen SolarUp, sürdürülebilir enerjide Türkiye’nin en önemli hamlesini, yenilikçi fikir ve teknolojiler ile gerçekleştirmek adına hayata geçirilmişti. İkincisi 25 Mart’ta Maslak Kolektif House’da düzenlenen ve büyük bir heyecana sahne olan meetup ile İstanbul ekosistemiyle de buluşan SolarUp’a proje gönderimleri için başvuru formuna http://bit.ly/solar-up linkinden ulaşılabiliyor. Detaylı bilgi için ise www.viveka.com.tr/solarup sayfasına tıklanması yeterli.
Sektör ayrımı söz konusu değil
Kalyon PV tarafından düzenlenen ve ölçeklenebilir teknoloji çözümleriyle bir araya gelmeyi hedefleyen SolarUp Hızlandırma Programı, sektör ayrımı yapmaksızın yenilenebilir enerji, yenilikçi malzemeler, dijital dönüşüm, üretim teknolojileri, geri dönüşüm teknolojileri, güneş enerjisi üretim teknolojileri, sürdürülebilirlik ve enerji alanındaki iş güvenliği konularında faaliyet gösteren projelere yönelik olmasıyla dikkat çekiyor.
Kalyon PV, katılımcıların Sürdürülebilirlik, Güneş Enerjisi, Endüstri 4.0, Akıllı Makineler, Yeşil Teknolojiler, Dijital Dönüşüm ve Yenilikçi Malzemeler alanındaki ölçeklenebilir teknoloji projelerini SolarUp’a bekliyor.