Kalyon Vakfı

Kalyon Holding, kurulduğu günden bu yana yenilikçilik ve gelişim temelleri üzerinde büyüyerek; Türkiye’de ve dünyanın farklı ülkelerinde küresel ölçekli yatırımlarına devam ediyor.
Toplumsal gelişime katkıda bulunma yönünde çevreye duyarlılık bilincini merkezine alarak, insan hayatını zenginleştirecek projelere imza atmayı hedefleyen Kalyon Holding; bu amaç doğrultusunda ülkemize, toplumumuza, çalışanlarına, iş ortaklarına ve dünyamıza sürdürülebilir değer katmayı önceliği olarak benimsiyor.

Kalyon Holding’in “4T” şeklinde özetlediği “Toplum, Tasarım, Tabiat, Teknoloji” kavramları çerçevesinde şekillenen ticari faaliyetleri, çevreye dost yenilenebilir enerji yatırımları, eğitim ve kültür alanında yoğunlaşan aynı zamanda kültürel mirasımıza da sahip çıkan sosyal fayda projeleri; 35 bin kişilik Kalyon ailesinin ülkesine duyduğu tarifsiz sevginin bir yansıması olarak hem bugüne hem de gelecek nesillere miras kalacak yarınlara iyilik ve güzellik katma misyonuyla hayata geçiyor.

Bu doğrultuda Kalyon Vakfı da, Holding’in yatırım yaptığı ve ülkemizin toplumsal yaşam alanındaki sürdürülebilir gelişimine değer katan kültürel ve sosyal etkinliklere ev sahipliği yaparken; bu yönde ses getiren özgün projelere de imza atıyor.

“Geçmişe Vefa, Geleceğe Değer” felsefesiyle dünden bugüne ve yarınlara uzanan geniş bir perspektifte sosyal fayda odaklı adımlar atan ve Kalyon Holding çalışanlarından oluşan KalyonBiz Gönüllleri’nin de yoğun desteğini alan Kalyon Vakfı; Holding’in sahiplendiği “Şehre Vefa” anlayışıyla uyumlu şekilde gerek İstanbul gerekse Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin bulunduğu Gaziantep’te, , hikâyesi yüz yıllara ulaşan kadim eserleri geleceğe ulaştırmak için önemli restorasyon ve yenileme işlerini de üstleniyor.


Misyon Kalyon Holding’in sahip olduğu ‘Geçmişe Vefa, Geleceğe Değer’ anlayışı çerçevesinde eğitim, kültür, tarih ve çevre odağında projeler hayata geçirerek; toplumsal gelişime sürdürülebilir katkı sunma yönünde güçlü inisiyatifler almak.

Vizyon Kalyon Holding’in sahiplendiği sosyal sorumluluk alanlarında imza attığı çalışmalardan elde ettiği somut ve olumlu sonuçlar ile güven veren; toplumsal gelişme alanarına yönelik proaktif çözümler üretebilen, en itibarlı özel sektör vakıfları arasında yer almak.

Kalyon Holding logo

EĞİTİM

RESTORASYON VE YENİLEME

ÇEVRE

KISIRLAŞTIRALIM YAŞATALIM

DESTEKLEDİĞİMİZ PROJELER