Kurucumuzdan

Hayatta yapılacak en değerli yatırım, insana yapılan yatırımdır. İnsana yapılacak en iyi yatırım ise eğitimdir.
"Unutmamak gerekir ki; 

Bugün gözümüze yıkılmaz gibi görünen ağaçlar, dün sadece naif bir tohumdan ibarettiler. Çünkü bir şeyin kudreti ne kadar fazla olursa olsun, asıl önemli olan özünün kuvveti,kaynağının ne kadar sağlam olduğudur. 

Hayatta yapılacak en değerli yatırım, insana yapılan yatırımdır. İnsana yapılacak en iyi yatırım ise eğitimdir."
Hasan KALYONCU
Kurucumuz Hasan Kalyoncu;aydın ve vizyon sahibi kişiliği, vicdanlı ve alçak gönüllü mizacı, insani değerleri ve birleştirici vasıflarıyla, kendisini tanıyan ve tanımayan herkese örnek olmuş, saygı ve sevgi görmüştür. Hasan Kalyoncu’nun örnek liderliği, iş arkadaşlarına ve çevresine güç vermiş, katkı sağlamış, yol göstermiştir. 

Bir ömür ülkesi için çalışmış, “Ülkemiz var oldukça biz de varız!” prensibinden ayrılmamış, ülke ekonomisini güçlendirmek için çaba ve gayret göstermiştir. Geleceğe yatırımın insan ile, insana yatırımın ise eğitim ile mümkün olacağı düşüncesiyle Kalyoncu Ailesi Güneydoğu Anadolu’daki ilk vakıf üniversitesi olan Hasan Kalyoncu Üniversitesi ile bu vizyonunu hayata geçirmiş, ilim mirasını bizlere emanet etmiştir. Hasan Kalyoncu’nun bu yöndeki hassasiyetini, hayallerini ve heyecanını paylaşıyor, gururla geleceğe taşıyoruz. 

Kalplerimizde sonsuza kadar yaşayacak olan merhum Hasan Kalyoncu, başardıkları ve bize kattıklarıyla hepimizde derin ve silinemeyecek güzellikte izler bırakarak aramızdan ayrıldı.Geleceğe onun ilkeleri doğrultusunda ve kendimizden emin adımlarla ilerlerken,varlığını yanımızda hissediyor, kendisini saygı, rahmet ve özlemle anıyoruz.
Kalyon Holding Ailesi